Jauniešu paraugs Renārs Zeltiņš pārkāpj likumu, noparkojoties aizliegtā vietā

Kāds aculiecinieks ziņojis interneta plašumiem, ka jauniešu ielu kultūras un sporta projekta “Ghetto Games” radošais direktors un pasākumu vadītājs Renārs Zeltiņš savu īpašo “Peugeot” markas auto 21. jūlijā, sestdienā, Lilastē bija novietojis aizliegtā vietā – uz dzeltenām līnijām, un auto šādā veidā ir bloķējis velosipēdien paredzētos statīvus.

Kas par to sakāms Zeltiņam?

Telefona sarunā Zeltiņš bijis sašutis par pārkāpuma novērotāja rīcību, nofotografējot viņa auto Lilastes stāvlaukumā. Turp Zeltiņš braucis kopā ar savu sievu un mazuli, lai izbaudītu jūras veldzi. Viņš ir neizpratnē par to, kādēļ par tādu situāciju ir jāpiekliedz internets. Auto viņš ir novietojis tur, kur bijusi pieejama brīva vieta. Samaksājis trīs eiro maksu par iebraukšanu stāvlaukumā, un visas pārējās vietas esot bijušas aizņemtas. Turklāt viņš uzskata, ka ar savu šādu rīcību nevienam neesot traucējis, kā piemēru traucējošam gadījumam minot iespēju auto novietot uz kāpnēm.

Policijai ir savs viedoklis

Carnikavas novadā esošās pašvaldības policijas vadītājs Imants Pastors pēc tam, kad bija iepazinies ar aculiecinieka fotoattēlu, apstiprināja, ka Renāra Zeltiņa automašīna patiešām tikusi novietota, pārkāpjot uz visu sabiedrību attiecināmos ceļu satiksmes noteikumus. Savā atzinumā viņš ir minējis, ka 945. ceļa horizontālais apzīmējums nosaka vietas, kurās aizliegts stāvēt:

  • automašīnām;
  • motocikliem;
  • autobusiem un mikrobusiem;
  • tricikliem un kvadricikliem un citiem transporta līdzekļiem.

Turklāt par šāda veida pārkāpumu pienākas 40 eiro liels sods. Vēl Pastors atgādina, ka šādos un cita veida gadījumos, kuros ir aizdomas par dažādiem pārkāpumiem, kas notikuši Carnikavas novada teritorijā, jāinformē par situāciju Carnikavas novada pašvaldības policija, zvanot viņiem uz telefona numuru 22006686.

Nav iespējams reaģēt nekavējoties

Pastors arī norāda, ka uz visu novadu ir divi policijas darbinieki, tādēļ pilnīgi visos novadā esošajos ciemos veikt kontroli var paspēt tikai pilnas diennakts laikā, bet ātrāk to fiziski nevar, tādēļ ir ļoti svarīga sabiedrības sadarbošanās ar policiju operatīvas informācijas iegūšanai. Viņš arī saka, ka konkrēti šajā situācijā bija nepieciešams vērsties pie konkrētās maksas stāvvietas darbinieka, kuram pienākumos ir noteikts arī nepieļaut šādu prettiesisku rīcību, kā arī vajadzības gadījumā sazināties ar pašvaldības policiju vai Carnikavas Komunālservisa pārstāvjiem.