Kā apgūt angļu valodu augstā līmenī?

Foto: Shutterstock.com

Ja neesi piedzimis valstī, kurā pamata saziņas valoda ir angļu – atliek vien šīs valodas zināšanas apgūt skolā, patstāvīgi vai kursos, jo angļu valoda ir mūsdienu populārākā starptautiskās saziņas valoda visā pasaulē. Kā apgūt valodu tā, lai brīvi varētu sarunāties ar tiem, kam angļu valoda ir dzimtā? Lasi tālāk un uzzini!

Trenēties, trenēties un vēlreiz trenēties

Valodas apguvē un prasmju uzlabošanā nemitīgi treniņi un atkārtošana ir kritiski svarīgi. Treniņu veidi var būt visdažādākie – vienu dienu mēģināt domāt tikai angļu valodā, sarunāties ar draugiem vai ģimeni angliski, mēģināt galvā tulkot sarunas u. tml. Tāpat angļu valodas treniņus var padarīt par spēli un piešķirt sev punktus par reizēm, kad izdodas bez aizķeršanās formulēt domu jēgpilnā un pareizā teikumā.

Runā saprotami

Nav jāuztraucas par to, ka, runājot angļu valodā, būs dzirdams akcents. Tā nav dzimtā valoda, tādēļ akcents nav nekas neparasts vai kas tāds, par ko būtu īpaši jāsatraucas. Galvenais – runāt skaidri un saprotami, lai klausītāji it visu varētu uztvert un saprast.

Lasi daudz

Lasīšanas nozīme valodas apguvē ir ārkārtīgi svarīga. Tādējādi tiek papildināts vārdu krājums, kā arī vienkārši apgūti populārākie izteikumi, idiomas un frāzes. Pat ja sākumā šķiet, ka lasīšana sokas lēni un bieži nākas apstāties, lai vienu vai otru vārdu apskatītu vārdnīcā, ar laiku kļūst tikai labāk, tādēļ ir svarīgi nepadoties pie pirmajām grūtībām un turpināt mācīties. Jo plašāks būs vārdu krājums, jo retāk būs jāielūkojas vārdnīcā – bieži vien konteksts precīzi ļaus nojaust vēl neapgūto vārdu nozīmi.

Stāsti

Par labām valodas zināšanām liecina spēja pilnībā izstāstīt kādu stāstu vai anekdoti. Vai tas būtu īsts atvaļinājuma piedzīvojumu izklāsts vai kāds vēstures faktu fragments – spēja skaidri izstāstīt veselu stāstu angļu valodā ir vērtīga prasme.

Klausies pēc iespējas vairāk

Valoda tiek apgūta ar visām maņām. Klausīšanās ir īpaši svarīga, lai uzzinātu vairāk par dažādiem akcentiem, pareizu vārdu un teikumu uzsvaru, izrunu u. tml. Tāpat klausoties ir jātrenē spēja uztvert būtisko informāciju, lai varētu uzdot papildjautājumus vai dalīties ar savu viedokli.

Runā ar īstiem cilvēkiem

Vienalga – dzīvē vai virtuālajā vidē. Nekas nevar aizstāt īstas sarunas. Tā uzreiz būs redzams, kuri valodas aspekti padodas labi, bet kuri – būtu vēl jāuzlabo. Tāpat sarunu biedri lieliski parādīs, kurus vārdus tu izrunā pareizi un saprotami un kuri tiek pārprasti nepareizas izrunas dēļ. Šis ir arī labākais veids, kā paaugstināt pašapziņu.

Izmanto angļu valodu ikdienā

Piemēram, nomaini visu ierīču lietotāja saskarņu valodu uz angļu. Šādi valoda tiks apgūta, pat īpaši necenšoties.

Vienmēr centies uzlabot savas zināšanas

Valodas apguve nav viens pabeigts process. Patiesībā valodas prasmes nepieciešams uzlabot visu dzīvi. Valodas prasmes uzlabot var vienmēr, izmanto katru iespēju arī tad, ja šķiet, ka pārvaldi valodu nevainojami.

Angļu valodas mācības

Foto: Shutterstock.com

Kur vērsties, ja nepieciešams uzlabot valodas zināšanas ātri un droši?

Nevar noliegt, ka valodas apguvei pašmācības ceļā piemīt kāds būtisks trūkums – nav kontroles mehānisma. Sarunājoties ar sevi domās, nebūs neviena, kurš spētu izlabot kļūdainos uzsvarus vai palīdzētu izvēlēties precīzākos vārdus. Angļu valodas kursi ir efektīvākais veids, kā iegūt korektas valodas pamatzināšanas, kas noder kā lielisks pamats turpmākām studijām.

Angļu valodas kursi ir pieejami dažādos veidos – grupu nodarbības, individuālās nodarbības, intensīvie kursi, kā arī sarunu klubs. Bērniem pieejamas arī vasaras nometnes.

Ielūkojies vietnē Valodumacibas.lv, izvēlies, kuri angļu valodas kursi notiek tev ērtā laikā un vajadzīgajā līmenī, un piesakies jau tūlīt, lai pavērtu sev iespējas, ko sniedz pasaulē populārākā saziņas valoda!