Nebanku auto kredīts: laba doma vai tomēr nē?

Daudzi cilvēki sapņo par personīgo automašīnu, taču reti kuram izdodas iegādāties auto bez papildu finanšu atbalsta no malas. Ja nepieciešams auto kredīts, pirmā doma ir vērsties bankā. Patiešām, auto līzingi un auto kredīti ir ievērojams banku pakalpojumu segments, bet nebūt ne vienmēr banku piedāvājums ir visizdevīgākais, un ne visiem izdodas saņemt auto kredītu bankā. Lasi šajā rakstā, ko darīt, ja banka atsaka aizdevumu, un kā piepildīt sapni par automašīnu, nepārmaksājot bagātību!

Bankas VS nebanku kreditori: svarīgākās atšķirības

Latvijā auto kredīts un auto līzings ir pieejams gan bankās, gan pie nebanku kreditoriem. Banku ir samērā daudz, taču kopumā to piedāvājums ir ierobežots. Labākos banku kredītu piedāvājumus saņem esošie bankas klienti ar augstu ienākumu līmeni un pozitīvu kredītvēsturi. Ja tas ir Tavs gadījums – lieliski, taču arī šeit ir savas viltības.

Auto kredīts bankā

Bankas dod priekšroku jaunu un mazlietotu auto iegādes finansēšanai, turklāt jo lielāks ir nepieciešamais kredītlimits, jo augstākas izredzes saņemt aizdevumu. Banku pakalpojumi var būt noderīgi, ja vēlies iegādāties līzingā jaunu mašīnu no auto salona vai noformēt kredītu uz mašīnu, kas tikusi lietota vien pāris gadus. Citos gadījumos ieteicams pievērst uzmanību nebanku kreditoru piedāvājumam, jo tas ir mērķēts uz cilvēkiem ar vidējiem ienākumiem un vidējā cenu segmenta automašīnām.

Nebanku auto kredīts

Nebanku kredītiestādes vienīgais darbības veids ir patērētāju kreditēšana, tāpēc šajā nozarē iespējams atrast draudzīgākus piedāvājumus, nekā bankās. Latvijā strādā vairāki desmiti licencēti nebanku aizdevēji – pilnais uzņēmumu saraksts atrodas Patērētāju tiesību aizsardzības centra mājaslapā.

Nebanku aizdevēji piedāvā auto kredītus ar daudz zemāku minimālo aizņemšanās summu, nekā bankas. Pēc kredītu salīdzināšanas platformas NetCredit.lv datiem, auto kredīta kredītlimita apjoms pie dažiem aizdevējiem sākas ar 100 – 200 eiro. Bankā pieteikties šādai summai spēkrata iegādei 99% gadījumu nav iespējams. Savukārt maksimālā kredīta summa ir pietiekami liela, lai iegādātos arī samērā dārgu mazlietotu automašīnu.

Vēl viena labā ziņa ir tāda, ka nebanku kreditori itin bieži sadarbojas ar lietotu mašīnu tirgotājiem, lielākajiem aizdevējiem ir pat savs autoplacis, kur var atrast labu auto par pieņemamu cenu. Ja Tavas prioritātes ir salīdzinoši zemas mašīnas izmaksas un drošs aizdevums, noteikti nepalaid garām nebanku kreditoru piedāvājumu.

Auto kredīts vai līzings ir sarežģīts finanšu pakalpojums, ko nevar noformēt piecu minūšu laikā. Taču atrast vislabākos nebanku aizdevumu variantus gan iespējams pavisam ātri, ja vien zina, kur meklēt informāciju. Šajā uzdevumā Tev var palīdzēt kredītu salīdzināšanas platforma NetCredit.lv.

Auto kredīts Tavām iespējām

NetCredit.lv platforma nodrošina pieeju svarīgākajai informācijai par nebanku aizdevumiem un palīdz atlasīt piedāvājumus pēc lietotājam aktuālajiem parametriem. Ar NetCredit.lv Tu viegli uzzināsi, kur pieejams:

  • auto kredīts bez pirmās iemaksas;
  • auto kredīts no 20 gadiem;
  • auto kredīts ar negatīvu kredītvēsturi u.c.

Savukārt, ja vēlies uzticēt piemērotākā auto kredīta meklēšanu speciālistiem, Tev var būt noderīgs kredītu brokeris, piemēram, 1lizings.lv. Brokeris sadarbojas ar dažādiem aizdevējiem un var atrast labāko piedāvājumu daudz ātrāk, nekā pats potenciāls aizņēmējs.

Auto kredīts var palīdzēt piepildīt sapni par pārvietošanās brīvību, taču tas jāizvēlas uzmanīgi un apdomīgi. Ienāc NetCredit.lv platformā un izpēti visus labākos piedāvājumus no nebanku kreditoriem jau tagad!