Vai kredītlīnija ir piemērots risinājums OCTA un KASKO iegādei?

Foto: Pixabay.com

Katrs auto īpašnieks zina, ka ne tikai automašīnas tehniskajam stāvoklim ir jābūt izcili labam, bet arī dokumentiem. To zināja pat Mirttante no filmas “Limuzīns jāņunakts krāsā”, kad Cēsīs satiktajam policistam stāstīja: “U meņa vse dokumenti v porjadke.” (tulk. “Visi mani dokumenti ir kārtībā.”) Tiesa, tajos laikos Latvijā nebija ieviesta OCTA – tā parādījās 1997. gada augusta beigās –, tādēļ toreiz auto uzturēšana bija daudz lētāka un vienkāršāka nekā mūsdienās. To gan nevarētu attiecināt uz drošības sajūtu uz ceļa, ko radīt palīdz dažādas apdrošināšanas polises, tostarp nupat minētā OCTA, kā arī KASKO. Kas ir šīs polises, kādēļ tās ir vajadzīgas un vai kredītlīnija ir izmantojama to iegādei, uzzini raksta turpinājumā!

Īsi par OCTA

OCTA jeb Obligātā Civiltiesiskā Transportlīdzekļu Apdrošināšana, kā jau nosaukums saka priekšā, ir obligāta apdrošināšanas polise, kas ir vajadzīga visiem transporta līdzekļiem, kas piedalās satiksmē. OCTA ir ieviesta ar mērķi aizsargāt satiksmes negadījumā iesaistīto cietušo personu intereses, tad, ja avārijas rezultātā iestājas apdrošināšanas gadījums. Šī polise nodrošina to, ka vainīgās personas apdrošinātājs sedz cietušajam radušās izmaksas gadījumos, kas noteikti OCTA atbildības limitos:

  • mantai radušies zaudējumi līdz 1 miljonam eiro;
  • personai radītie zaudējumi līdz 5 miljoniem eiro.

Šie limiti attiecas uz Latvijā notikušajiem negadījumiem un ir nemainīgi neatkarīgi no cietušo personu vai trešo personu, kuru manta bojāta, skaita, un tos nosaka OCTA likums. Kāds ir OCTA mīnuss? Tā nesedz dabas katastrofu un dzīvnieku radītos zaudējumus Tev un nestrādā Tavā labā, ja esi izraisījis nelaimes gadījumu, tomēr tai ir jābūt OBLIGĀTI. Tad, ja vēlies ko vairāk, papildus OCTAi vari iegādāties KASKO.

Īsi par KASKO

Atšķirībā no OCTA, KASKO ir brīvprātīga apdrošināšanas polise, kas paredzēta sauszemes transporta līdzekļiem, ne vecākiem par 20 gadiem. Šī polise ir paredzēta, lai segtu auto īpašniekam radušos zaudējumus automašīnas bojāšanas, apzagšanas vai nozagšanas gadījumā. Apdrošināto risku spektrs ir patiesi plašs:

  • ceļu satiksmes negadījumi;
  • ugunsgrēki;
  • dabas katastrofas (krusa, sniegs, stiprs lietus);
  • trešo personu pretlikumīga darbība (skrāpējumi, sasists stiklojums, sadurtas riepas u.c.);
  • putnu un dzīvnieku radīti bojājumi;
  • auto apzagšana, nozagšana vai iznīcināšana (mašīnu dedzināšanas gadījumi).

Taisnības labad jāteic, ka, ja OCTA, kas ir piedzīvojusi strauju cenu kāpumu, nav lēta polise, tad KASKO ir ne tikai ļoti dr20ošs, bet arī dārgs ieguldījums Tavā auto. Neatkarīgi no tā, vai esi nolēmis iztikt ar absolūto minimumu – OCTA polisi –, vai izvēlies maksimālu drošību ar KASKO, gadījumā, ja polises apmaksai pietrūkst naudas, trūkstošo summu vari iegūt ar kredītlīnijas palīdzību. Apmeklē Credit24 mājaslapu un iepazīsties ar aizņemšanās noteikumiem!

Aizņemies atbildīgi, rūpīgi izvērtējot savu maksātspēju!