“Vairāk saules” atzīti par vainīgiem korupcijā

Uzsāktā kriminālprocesa laikā iesāktā izmeklēšana apstiprinājusi, ka patiesi restorānu tīkls “Vairāk saules” pārkāpis likumus, mainot un dzēšot kases sistēmā reģistrētos datus. Šādu informāciju sniedzis Rīgas reģiona Valsts policijas Kriminālpolicijas pārvaldes vadītājs Andrejs Sozinovs.

Lai arī Kriminālpolicijas pārvaldes augstākais priekšnieks Sozinovs ir atteicies sīkāk komentēt pašlaik pieejamo informāciju, viņš tomēr atklāja, ka ir apstiprināts fakts, ka kases sistēmas darbība tikusi traucēta un mainīta, proti:

  • ir notikusi sistēmā ievadīto datu maiņa;
  • ir tikuši dzēsti sistēmā ievadītie dati.

Turklāt ir apstiprināts, ka “Vairāk saules” darbinieki ir saņēmuši aplokšņu algas.

Turpinājumā ir paredzēta milzīga informācijas apjoma izvērtēšana, kas uzskatāma par izmeklēšanas turpinājumu, bet šie trīs fakti ir stabili apstiprināmi jau izmeklēšanas sākumā.

Ko saka “Vairāk saules” līdzīpašnieks?

Endijs Bērziņš, restorānu tīkla “Vairāk saules” līdzīpašnieks ir sašutis par šiem atklājumiem, norādot, ka tie ir absurdi un absolūti safabricēti, turklāt viņš ir neapgāžami un nemainīgi pārliecināts, ka Kriminālpolicijas vadītājs izplata klajus melus un cenšas iegāzt restorānu tīklu un tā atbildīgās personas.

Viņam ir arī pierādījumi, ka viss ir safabricēts, jo pati svarīgākā izmeklēšanas daļa – kases sistēmu ekspertīze – nav notikusi un nemaz nevar notikt, jo Valsts Policija šo divu pagājušo mēnešu laikā no uzņēmuma nav ieguvusi kases lentas, kas ir neatņemama sastāvdaļa pārbaudes veikšanai. Tās joprojām atrodas pie “Vairāk saules”, turklāt tās netiek slēptas.

Tiesa, Endijs Bērziņš ir noraizējies un atklāj, ka uzņēmums pašlaik baidās no policijas. “Vairāk saules” paši ir veikuši kases lentu auditu, un viņiem ir skaidrs, ka Valsts Policija pašlaik nodarbojas ar manipulācijām un provokācijām, safabricējot pierādījumus un klaji melojot. Tieši šī iemesla dēļ “Vairāk saules” sanumurētās kases aparātu lentas tiks policijas rokās nodotas vien blakus esot advokātam, citādi pastāv aizdomas, ka tās varētu tikt “nejauši pazudinātas”.

Apmelošana par aplokšņu algu izmaksu

Endijs Bēziņš par apgalvojumiem, ka “Vairāk saules” tiek izmaksātas aplokšņu algas, ir sašutis un informē, ka šobrīd Valsts Policija nopratina visus uzņēmumā strādājušos darbiniekus par šo jautājumu. Bet ir vairāk kā skaidrs, ka ne līdz šim, ne turpmāk “Vairāk saules” nepiekopa un nepiekops aplokšņu algu maksāšanu.